Kaip parduoti nesuremontuotą butą

buto be remonto pardavimas

Visi mes matėme tas baisias nuotraukas skelbimuose, kai bandoma parduoti prastos būklės ir išvaizdos butą. Kartais pardavėjai pasirenka iš viso neviešinti jokių tokio būsto nuotraukų. Arba sutinka padaryti reikšmingą nuolaidą ir parduoti už mažesnę negu rinkos kainą. Ar iš tikrųjų tai būtina?

 

Parduoti net 30 metų remonto nemačiusį butą už normalią kainą yra realu. Bet tam reikia įdėti laiko, darbo ir pastangų. Patikėkite – pasiruošimas atsipirks su kaupu.

Pagrindinės rekomendacijos ruošiant nesuremontuotą butą pardavimui:

  1. Išmeskite visas šiukšles ne tik iš kambarių, bet ir iš balkonų, sandėliuko ir prieškambario. Žinokite – smulkmenos matosi ir Jūsų pirkėjai jas būtinai pastebės.
  2. Be gailesčio išmeskite senus griozdiškus “močiutės” baldus. Būtinai nuimkite kilimus nuo sienų! Geriau tuščios sienos, negu griuvenų sandėlys. Tai leis Jūsų pirkėjui vizualizuoti savo kambario interjerą ir sugalvoti kur jis pastatyts mėgstamą fotelį.
  3. Atlaisvinkite langus. Išplaukite langus ir palanges. Palikite tik lengvas dienines užuolaidas. Taip sukursite šviesos įspūdį, bus lengviau kvepuoti.
  4. Išplaukite grindis ir kitus horizontalius paviršius. Išblizginkite santechniką ir maišytuvus.
  5. Jeigu nuo matomų vamzdžių atsilupo dažai, perdažykite juos. Tai nekainuos daug pinigų ar laiko, bet sumažins apleistumo jausmą.
  6. Suplyšusius tapetus geriausia būtų pakeisti naujais, bet jei tokios galimybės neturite – geriau nuimkite juos visai. Geriau tuščia siena, negu dėmėti ir suplyšę „kaip po karo“ seni gėlėti tapetai.
  7. Nuimkite šeimos nuotraukas, pagirimo raštus bei kitus itin asmeninius daiktus nuo sienų ir stalų. Taip pirkėjui bus lengviau įsijausti į būsimo šeimininko vaidmenį.
  8. Jeigu bute gyvena gyvūnai, prieš apžiūrą (ir fotografavimą) pašalinkite visus jų aksesuarus ir pagal galimybę išvenkite jų susitikimo su potencialių pirkėjų. Atsminkite, ne visi žmonės myli gyvūnus, o kai kurie yra alergiški.
  9. Prieš apžiūrą išvėdinkite patalpas, užplikykite kavos, padėkite ant stalo vazą su gėlėmis ar vaisiais.

Dėl šių nesudėtingų žingsnių Jūsų butas atrodys švarus, jaukus ir paruoštas pardavimui.

 

kaip parduoti buta be remonto

 

Be abejo, namai ir situacijos būna skirtingi, todėl kiekvieną atvejį vertiname individualiai ir pateikiame asmenines rekomendacijas. Kreipkitės nedvejodami, jeigu Jūsų tikslas – parduoti nekilnojamąjį turtą.

                     

Nadežda Kovaliova-Matiukienė

Dalintis
Žymos: , , , , ,