Kaip išnuomoti butą brangiai?

Ne paslaptis, kad kaip kiekvienas nuomininkas nori išsinuomoti pigiai, taip kiekvienas buto savininkas svajoja išnuomoti butą brangiai. Ar tai yra įmanoma šiais aukštos konkurencijos laikais? Tikrai taip. Tik reikės pasistengti.

Nuomos kainą įtakoja namo kokybė, jo vieta, rajono infrastruktūra ir patrauklumas. Žinoma, šių parametrų buto savininkas pakeisti negali, tačiau yra ir kitų kintamųjų, kuriuos gali pagerinti kiekvieno buto savininkas ir tokiu būdu padidinti savo nuomos pajamas. Svarbu atsiminti, kad ilgalaikės nuomos pajamos apsprendžiamos ilgam. T.y. įdėtos investicijos augina pajamas ne mėnesiui, bet metų metus.

Sezoniškumas

Letuvoje butų nuomos rinka yra aktyvi visus metus. Žinoma, pastaraisiais metais situaciją šiek tiek pakoregavo pandemija, bet manykime, kad tai išimtis, kuri patvirtina taisykles. Nepaisant nuolatinės paklausos, vis dėlto šioje srityje pasireiškia ir tam tikras sezoniškumas, ypač matomas didesniuose miestuose (nekalbame apie visiškai kurortinius miestus, tokius kaip Palanga, Druskininkai ir pan. – ten galioja kitos taisyklės).

Sėkmingai ir pelningai ilgalaikei nuomai verta atidžiai pasirinkti laiką, kada pradėti siūlyti butą nuomai (dar vadinama objekto ekspozicijos pradžia). Geriausiais šiuo atžvilgiu laikomi rugsėjis – spalis ir gegužė – liepa. Vasarą nemažai butų savininkų nuomoja butus paromis, tai reiškia, kad sumažėja butų pasiūla ir galima gauti didesnę nuomos kainą. Panaši situacija susidaro rudens pradžioje, bet jau dėl padidėjusios paklausos – šiuo periodu atvyksta studentai, darbuotojai iš kitų miestų, kurie ieško buto ilgam. Todėl yra galimybė šiuo laikotarpiu išnuomoti butą brangiau.

Žinoma, jeigu Jūsų butas ištuštėjo žiemos viduryje, visiškai neapsimoka laikyti jį tuščią ir laukti geresnių laikų. Bet jeigu planuojate remontą, galite numatyti palankiausią laiką jam užbaigti ir pataikyti į geriausią nuomos periodą.

Remontas

Prieš išnuomojant butą verta jį atnaujinti. Daugelis galvoja, kad daugybė brangių baldų (pvz., odinės sofos, raudonmedžio stalai) garantuoja aukštą nuomos kaina ir buto patrauklumą nuomininkui. Realybė kitokia.

Svarbiausia, kad san.mazgas ir virtuvė būtų idealios būklės. Patartina virtuvėje įrengti kokybišką buitinę techniką – ne tik šaldytuvą ir viryklę, bet ir indaplovę, kavos aparatą, tosterį. Pagal galimybes vonioje turėtų būti ne tik skalbino mašina, bet ir džiovyklė. Jeigu vietos mažai, rinkitės skalbimo mašiną su džiovinimo funkciją. Šie daiktai yra jau ne prabangos, bet komforto ir jaukumo elementai.

Numatykite daiktų saugojimo vietas. Pamirškite apie masyvias senovines spintas, net jeigu jos antikvarinės ir brangios. Vieta daiktams turi būti erdvi ir švari. Jei buto plotas pakankamas, galite įrengti drabužinę ar sandėliuką.

Baldus rinkitės neutralių spalvų – jokio kičo, baroko ar rokoko. Venkite daugiasluoksnių lubų, blizgių paviršių ar sunkių dulkėtų portjerų – jau seniai praėjo laikai, kai šie daiktai bylojo apie prabangą.

Šiais laikais madingas minimalizmas, ergonomiškumas, universalumas ir santūrumas. Išlaikyta tapetų spalva, ovalus medinis stalas, 60-ųjų stiliaus elegantiškos kėdės, vienspalvė tamsiai žalios spalvos sofa, šviesos nepraleidžiančios lygios užuolaidos – ar įsivaizduojate šį paprastą ir stilingą svetainės sprendimą? Vietoj televizoriaus rinkitės projektorių, o vietoj kolonėlių – minimalistinę „protingą“ audio sistemą.

Kai kas ypatingo

Technologijos, o ne „įmantrus“ dizainas padarys jūsų butą išskirtiniu ir labiausiai geidžiamu rinkoje. Kitas svarbus dalykas – užpildykite erdvę jaukiomis smulkmenomis. Ne, tai nėra dulkėtos statulėlės sekcijoje. Tai žali augalai, saikingai sustatyti ar pakabinti erdvėje. Taip pat tai gali būti ir rankų darbo lentyna (viena), pagaminta iš paplūdimyje rastos lentos, o gal kėdė-hamakas, pakabinta prie lubų.

Žinote, kurie butai nuomojami brangiausiai? Tie, kurie prikausto žvilgsnį ir kur norisi pasilikti ilgam. Tam nereikia lovos iš mauritaniškos pušies (taip, žinau, kad tokio medžio nėra – aut. past.). Lova gali būti net iš palečių pagaminta, bet viskas turi būti patogu, atrodyti stilinga, šiuolaikiška ir, vienas svarbiausių momentų, – idealiai švaru.

Teisingas skelbimas

Neįmanoma nuvertinti reklamos ir skelbimo svarbos, juk nuo to priklauso kaip greitai surasite nuomininką. O jūsų tikslas turi būti butą išnuomoti kuo greičiau, nes kiekviena pradelsta savaitė – grynas nuostolis.

Geram skelbimui reikalingos profesionalios nuotraukos, išsamus aprašymas, kartais neapseinama be 3D planų ar vaizdo klipo. Potencialus nuomininkas turi pamatyti visus buto privalumus ir negalėti atplėšti nuo jo akių.

Pagalvokite apie savo tikslinę auditoriją – kam jūs norite išnuomoti butą, kam jis labiausiai tinka? Jeigu tai šeimos būstas, papasakokite apie rajono privalumus šeimoms, darželių ir mokyklų artumą, vaikų žaidimų aikšteles ir vietas pasivaikščiojimui. Jeigu tai butas jaunimui – svarbu paminėti patogų susisiekimą, kavines ir restoranus, esančius netoliese. Įsivaizduojamas nuomininko portretas ir jo poreikių suvokimas leis parinkti būtent jam adresuotus žodžius ir padės išnuomoti butą brangiai.

O jei visa tai atrodo per sudėtinga ar neturite tam laiko, prisiminkite, kad Jūs visada galite šį darbą patikėti profesionaliam nekilnojamojo turto brokeriui.

Paskambinkite mums pasitarti ir galbūt sutapysite ne tik daug laiko, bet ir pinigų.

Dalintis
Žymos: , , , ,