Paskutinis aukštas – I dalis. Trūkumai

Dažnai girdime, kaip ieškantys naujo buto žmonės pabrėžia „tik ne pirmas ir ne paskutinis aukštas“! Ne paslaptis, kad pirmame ir paskutiniame aukšte esantys butai pasižymi specifinėmis charakteristikomis, kurios gali tapti galvos skausmu arba maloniu priedu juose gyvenantiems. Bet ar tikrai paskutinis aukštas yra blogai ir kokiais atvejais?

Šiame straipsnyje nekalbėsime apie vadinamuosius “penthouse” tipo apartamentus, kurie užima viršutinius daugiabučio (dažniausiai, dangoraižio) aukštus ir stebina panoraminiais vaizdais. Mūsų šalyje tokių dar nėra daug, todėl nekilnojamojo turto pirkėjai gerokai dažniau susiduria su klausimu – ar verta pirkti butą paskutiniame viršutiniame įprasto daugiabučio aukšte?

Apžvelkime pagrindinius paskutinio aukšto privalumus ir trūkumus.

Trūkumai:

  • Jeigu name nėra techninio aukšto arba palėpės, o stogas nėra gerai apšiltintas, yra didelė tikimybė, kad paskutiniame aukšte esantys butai vasaromis kais, o žiemomis – šals. Naujesnės statybos namuose ši problema sutinkama rečiau, bet visada verta pasidomėti kas bus virš Jūsų buto lubų – stogas ar techninė patalpa.
  • Stogo problemos. Jeigu name nėra jau minėto techninio aukšto ar palėpės, stogo pratekėjimo grėsmė tiesiogine prasme “kabo virš jūsų galvos”. O pratekančio stogo palydovu dažnai būna pelėsis.
  • Lifto problema. Viršutiniuose daugiabučių aukštuose gyvenantys žmonės yra labiau priklausomi nuo lifto negu jų žemiau gyvenantys kaimynai. Sugedus liftui, pakilti į pvz., dešimtą aukštą, gali būti tikras iššūkis, jeigu esate vyresnio amžiaus žmogus , mama su vaiko vežimėliu, arba paprasčiausiai blogai jaučiatės ar grįžtate namo su nešuliais. Jeigu namas yra penkiaaukštis, lifto gali ir iš viso nebūti ir kai kam tai irgi gali tapti problema.
  • Aukščio pavojus. Aukštai gyvenantiems reikia akyliau saugoti savo daiktus ir namiškius, negu gyvenantiems pirmame aukšte.
  • Langų plovimas gali kelti stresą, jeigu priklausote tai daugumai žmonių, kurie bijo aukščio. Kita išeitis – užsakyti šią paslaugą valymo kompanijoje ir patirti daugiau išlaidų.
  • Ventiliacijos garsai ir kvapai. Gyvendami pastato viršuje, t.y. šalia ventiliacinės šachtos pradžios, Jūs greičiausiai girdėsite iš jos sklindančius garsus – vėjo ūžesį ar balandžių “pokalbius”. Taip pat, jeigu namas senas ir ventiliacijos šachta bendra, Jūs galite užuosti iš žemiau esančių butų sklindančius kvapus.
  • Senos statybos daugiabučiuose vandens padavimas būna iš apačios į viršų, tokiu būdu viršuje gyvenantys kaimynams atitenka mažiau šilumos, o karšto vandens iš krano gali tekti palaukti nuleidžiant vamzdžiuose susikaupusį šaltą.

Atkreipkite dėmesį, kad dauguma čia išvardintų trūkumų nebūdingi naujos statybos daugiabučiams. Naujos kartos namuose paskutiniuose aukštuose esantys butai paprastai patrauklesni bei brangesni ir tam yra priežasčių.

Su gyvenimo paskutiniame aukšte privalumais galite susipažinti čia – „Paskutinis aukštas – II dalis. Privalumai„.

Jegu norėsite pasitarti – mes visada Jūsų paslaugoms.

Dalintis
Žymos: , , , , ,